strona głównaMEDYCYNA ESTETYCZNAOSOCZE BOGATOPLYTKOWE PRP

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP - Twój własny eliksir młodości !!!

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP (Platelet Rich Plasma), zwane też często "wampirzym liftingiem", są jedną z najnowszych, rewolucyjnych, absolutnie naturalnych oraz najbezpieczniejszych metod odmładzania skóry. Metoda ta wykorzystuje własny potencjał regeneracyjny organizmu poprzez biostymulację jego komórek bogactwem czynników wzrostu zawartych w aktywnych płytkach krwi.
Rewitalizacja skóry możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej, (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i własnych komórek macierzystych.
Zabiegi mezoterapii własnym osoczem świetnie sprawdzają się  zarówno u osób starszych z zaawansowanym procesem starzenia skóry, jak i u pacjentów młodszych, u których stosując osocze, działamy prewencyjnie.
Celem zabiegu jest poprawa napięcia, elastyczności i gęstości skóry oraz spłycenie lub likwidacja zmarszczek na twarzy, w okolicach oczu, szyi, dekolcie i dłoniach, a także profilaktyka ich powstawania.

Za pomocą osocza bogatopłytkowego można:  odżywić i odmłodzić zniszczoną lub starzejącą się skórę, poprawić ukrwienie, nawilżenie i dotlenienie skóry,   wygładzić skórę i poprawić jej koloryt, leczyć łysienie typu męskiego, przyspieszyć gojenie i regenerację po innych zabiegach, wypełnić i poprawić blizny potrądzikowe.
Dzięki zabiegom skóra odzyskuje swoją młodzieńczą witalność- staje się wyraznie gładsza, bardziej elastyczna i napięta, nawilżona i młodsza. Efekty zabiegów pojawiają się szybko i utrzymują się zadziwiająco długo.
Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem polecanym i cenionym nie tylko za efekty, ale też za bezpieczeństwo i  jego uniwersalność. Można wykonywać zabieg latem.



Na czym polega metoda?
Metoda ta polega ona na podaniu za pomocą iniekcji w leczoną okolicę koncentratu własnych  aktywnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem autologicznym, czyli pozyskanym z krwi własnej pacjenta.  Czynniki wzrostu zamknięte w płytkach krwi są  uwalniane podczas podawania koncentratu PRP w skórę i „zmuszają” organizm pacjenta do szybkiej regeneracji i odbudowy tkanek oraz  tworzenia nowych włókien kolagenowych i nowych naczyń krwionośnych. Jeżeli zaaplikujemy osocze bogatopłytkowe do wnętrza zmarszczki, doprowadzi to do znacznego pobudzenia komórek macierzystych i do nasilenia się produkcji kolagenu, który ma kluczowe znaczenie w wyglądzie skóry. Dzięki temu procesowi skóra zostaje zregenerowana i odmłodzona. Poprawi  się jej jędrność, elastyczność i poziom nawilżenia.
Szerokie zastosowanie tej procedury w dziedzinie ortopedii, okulistyki, implantologii stomatologicznej, chirurgii plastycznej czy też medycyny sportowej pozwoliło zgromadzić fundamentalną, usystematyzowaną i popartą licznymi badaniami klinicznymi wiedzę, która potwierdza skuteczność oraz wysoki stopień bezpieczeństwa zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego.  Metoda ta została dokładnie  przebadana klinicznie i otrzymała stosowne certyfikaty systemu jakości ISO.

Zalety zabiegu
Osocze bogatopłytkowe jest  bardzo popularnym  i skutecznym zabiegiem ( także wśród zagranicznych i polskich gwiazd show biznesu), ponieważ daje naturalne i  narastające efekty działania nie zmieniając rysów twarzy.
Będąc zabiegiem wykorzystującym własny potencjał naprawczy organizmu pacjenta – jego krew, ogranicza ryzyko powstania reakcji nietolerancji, która może zdarzyć się po podaniu substancji obcych, chociażby tych zawartych w koktajlach stosowanych podczas zabiegów mezoterapii. Zabieg z zastosowaniem PRP jest absolutnie bezpieczny, naturalny, i biokompatybilny z ludzkim ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji autoimmunologicznych. Jest więc to metoda bezpieczna właściwie dla każdego, również dla alergików, którzy mają największą skłonność do wszelkich reakcji uczuleniowych. Także potencjału do odnowy skóry, jaki zawarty jest w osoczu bogatopłytkowym, nie można porównać do żadnego z koktajli stosowanych podczas mezoterapii. 

Komu polecamy zabiegi?
Starzenie się skóry jest spowodowane utratą zdolności komórek do samoistnej odnowy. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP  przeznaczone  są do stosowania zarówno w profilaktyce starzenia, jak i leczeniu objawów, dlatego też zaleca się go wszystkim osobom, zarówno kobietom jak i mężczyznom, bez względu na wiek, które dostrzegają u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry  i chcą im przeciwdziałać zachowując jednocześnie naturalny i zdrowy wygląd.
Z zabiegu chętnie korzystają osoby, które narzekają na wiotką, suchą, zmęczoną lub  pozbawioną blasku cerę, których skóra wymaga  przywrócenia napięcia i elastyczności  lub gdy pojawiają się przebarwienia oraz  zmarszczki.
Sygnałem do rozpoczęcia terapii powinny być również pojawiające się lub już istniejące rozstępy, blizny lub trudno gojące się rany. Zabiegi są też bardzo skuteczne w profilaktyce i leczeniu chorób skóry głowy (wypadanie włosów, łysienie). 
Zdecydowanie jest to zabieg dla pacjentów ze skórą atopową i skłonną do alergii, przed wszystkim ze względu na swoją naturalność i pochodzenie z własnej krwi pacjenta, co zmniejsza ryzyko podrażnienia i tak już wrażliwej skóry osób cierpiących na schorzenia dermatologiczne. Nieco dłużej w tej grupie pacjentów trwać może regeneracja skóry, ale odpowiednie postępowanie i pielęgnacja pozabiegowa pozwalają wyeliminować także i ten problem.

Na jakie okolice?
Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre efekty w redukcji wiotkości skóry zlokalizowanej w  okolicach  oczu, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. Można stosować je w przypadku zabiegów na tzw. trudne okolice, do których można zaliczyć powieki, szyję i dłonie. Biorąc pod uwagę fakt, że na dzień dzisiejszy nie ma zbyt wielu nieoperacyjnych metod odmładzania trudnych okolic, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym są tu bardzo ciekawą alternatywą.
Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się z bardzo dobrymi efektami leczenia  do zabiegów redukujących blizny lub zmniejszających rozstępy.
Zabiegi  z osoczem bogatopłytkowym PRP zdecydowanie poprawiają wzrost włosów, zmniejszają objawy łysienia oraz zahamują wypadanie włosów. Dają efekty silniejsze i bardziej stabilne w porównaniu z mezoterapią koktajlami witaminowymi.

Efekty zabiegu
Terapia z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego pozwala uzyskać naturalne i trwałe rezultaty  regeneracji i odbudowy skóry widoczne jako:

  • widoczne odmłodzenie-poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry,
  • nawilżenie i rewitalizacja,regeneracja włókien kolagenowych,
  • wygładzenie  i zmniejszenie głębokości zmarszczek,
  • usuwanie worków i cieni pod oczami
  • znaczna poprawa faktury i kolorytu cery, dzięki powstawaniu nowych naczyń krwionośnych odżywiających skórę,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • profilaktyka zapobiegająca starzeniu i wiotczeniu skóry,
  • terapia wypadających włosów i łysienia męskiego, poprawa wzrostu włosów,
  •  odrastanie i gęstnienie włosów
  • wypełnienie i wygładzenie blizn, w tym blizn po trądziku,
  • zmniejszanie rozstępów,
  • szybsze gojenie się ran.

   
Efekty zabiegów  uzależnione są  od wieku pacjenta. Pacjenci młodsi szybciej reagują na stymulację płytkami i wymagają mniejszej liczby zabiegów w celu uzyskania pożądanego efektu.
U osób starszych należy się liczyć z koniecznością przeprowadzenia większej liczby zabiegów, a ich efekt może być nie aż tak satysfakcjonujący, jak u osób młodszych.
Również osoby korzystające nadmiernie z solarium z reguły gorzej reagują na terapię osoczem bogatopłytkowym czy też inne metody stymulacji regeneracji, co jest związane z  problemem  uszkodzenia skóry przez promieniowanie ultrafioletowe.  Uszkodzenia DNA komórek ich skóry powodują, że staje się ona dużo mniej „żywotna” .

 

Zdjęcia przed i  następny dzień po zabiegu:



Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Proces przebudowy tkanek zaczyna się już po 48 h od zabiegu, natomiast widoczne efekty zauważalne są już po dwóch tygodniach. W zależności od stylu życia pacjenta i stosowanej po zabiegu pielęgnacji skóry efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, a czasem nawet i dłużej.

Jak często wykonujemy zabiegi?
Zaleca się wykonanie serii 3- 4 zabiegów w odstępach dwu-trzy tygodniowych, przy czym w zależności od indywidualnych potrzeb terapię można uzupełnić o dodatkowy zabieg lub zabiegi, a kolejne zabiegi przypominające wykonywać  1- 2 razy w roku.

Jak wygląda sam  mechanizm zabiegu?
Wraz z wiekiem stopniowo zmniejsza się zdolność regeneracyjna komórek macierzystych. Im starszy organizm, tym coraz gorzej radzi sobie z naprawą rozległych uszkodzeń. Warto więc „pomóc” mu w odbudowie poprzez wysyłanie komórkom impulsu do ich autoodnowy.
Do tego potrzebna jest interwencja komórek macierzystych, które należy organizmowi dostarczyć. Komórki macierzyste są absolutnie wyjątkowe, bo w odróżnieniu od pozostałych komórek budujących organizm, charakteryzują się zdolnością do podziałów i samoodnawiania  przez długi okres czasu. W naturalny sposób stymulują także inne komórki do odnowy. Potencjał regeneracyjny komórek macierzystych polega na pobudzeniu innych komórek do proliferacji i produkcji białek. A to jest możliwe dzięki produkcji wielu czynników wzrostu jak np: czynnik wzrostu fibroblastów, czynnik wzrostu keratynocytów, czynnik wzrostu naskórka, czynnik wzrostu nerwów, czynnik wzrostu śródbłonka naczyń.
Płytki krwi w organizmie człowieka mają tylko  dwa zadania. Pierwszym jest zatamowanie wypływu krwi z rany poprzez indukcję powstawania skrzepu. Drugie zadanie to stymulacja procesu gojenia rany. To płytki wysyłają do organizmu informację „tutaj jest rana, to MUSI BYĆ zagojone”. Wstrzyknięcie w skórę roztworu płytek krwi jest skuteczną metodą „oszukującą” organizm pacjenta. Informacja wysyłana przez płytki „mówi”, że w leczonym miejscu jest uraz, rana- a tak naprawdę prawdziwego urazu nie ma. Wysiewają one tzw. czynniki wzrostu, które indukują podziały komórek, tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastyny, powstawanie nowych naczyń krwionośnych, oraz napływ w skaleczone miejsce wędrujących po ludzkim organizmie komórek macierzystych. Dzięki temu stan skóry się poprawia, ulega ona prawdziwemu odmłodzeniu.

Jak wygląda procedura zabiegu?
Zabieg nie należy do bardzo nieprzyjemnych i jest dobrze tolerowany przez pacjentów. W celu zmniejszenia dyskomfortu stosujemy miejscowe znieczulenie okolic zabiegowych specjalną maścią na pół godziny przed planowanym zabiegiem. Można powiedzieć, że to standardowe pobranie krwi, z tą małą różnicą, że wraca ona do organizmu, po odpowiednim jej przygotowaniu.
Zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym składa się z trzech etapów.
Pierwszym etapem zabiegu jest pozyskanie osocza bogato płytkowego (PRP).  Lekarz lub pielęgniarka pobiera niewielką ilość krwi (pacjent nie musi być na czczo) od 8 do 24 ml krwi za pomocą sterylnego, zamkniętego, próżniowego systemu o kalibrowanej objętości  do specjalnych próbówek separacyjnych.
Kolejnym etapem jest odwirowanie pobranej od pacjenta krwi w specjalnej wirówce laboratoryjnej przez około 5 minut, w której następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza z koncentratem płytek  krwi. Po odwirowaniu osocze bogatopłytkowe pobierane jest do strzykawki, dodaje do niego wybraną substancję aktywującą  płytki krwi ( mamy dostępne dwa rodzaje preparatów).
Trzeci etap to podanie uzyskanego w ten sposób koncentratu w skórę poprzez wybraną przez lekarza technikę mezoterapii za pomocą cienkich igieł.
W zależności od wielkości  wybranego obszaru ciała czas trwania zabiegu wynosi od 30 – 60 min.

Po zabiegu
Przebudowa tkanek po pierwszorazowym podaniu PRP zaczyna się już po 48 godzinach od zabiegu, a pierwsze widoczne gołym okiem efekty w postaci poprawy napięcia i gęstości skóry oraz wypełnienia zmarszczek widoczne są już po dwóch tygodniach. Jeszcze szybciej przebiega proces rekonwalescencji skóry. Oczywiście drobne ślady w postaci nakłuć czy niewielkich siniaczków pozostają widoczne na skórze nawet do tygodnia, jednak przykryte bezpiecznym makijażem mineralnym są już następnego dnia po zabiegu zupełnie niewidoczne dla otoczenia. Przez 24 godziny po wykonaniu zabiegu należy unikać chodzenia na basen, saunę czy też siłownię. Nie zaleca się również stosowania preparatów zawierających wysokie stężenie składników aktywnych lub kwasów.

Zdjęcia  Klientki   bezpośrednio przed zabiegiem i dzień po zabiegu po przypudrowaniu śladów ukłuć mineralnym pudrem (zdjęcia można powiększyć):

Łączenie z innymi zabiegami
Zabiegi osoczem bogatopłytkowym PRP  świetnie współgrają z innymi zabiegami medycyny estetycznej czy też  kosmetologii, wspierając bądź nasilając ich działanie.
W przypadku osób młodszych, zastosowanie samego osocza bogatopłytkowego może być wystarczające, czyli skutkuje wzrostem napięcia skóry, wygładzeniem zmarszczek, poprawą owalu twarzy i  wzrostem nawilżenia skóry.
W  przypadku występowania wyraźnych objawów starzenia, najlepiej jest stosować terapię skojarzoną: karboksyterapię CO2, wypełniacze, toksynę botulinową i osocze bogatopłytkowe. Takie połączenie różnych metod daje dużo lepsze wyniki.
Szczególnie należy polecić połączenie terapii osoczem bogatopłytkowym naprzemiennie  z karboksyterapią CO2, co  jest przełomem w odmładzaniu naszej skóry.
Metoda ta została nagrodzona przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych w kategorii "Zabieg roku 2014" podczas X edycji konkursu "Perły Dermatologii Estetycznej".

Karboksyterapia to bezpieczne i kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla (CO₂). Poprawia krążenie w tkankach, teksturę i elastyczność skóry, stymuluje produkcję nowego kolagenu i tworzenie zdrowych naczyń włosowatych.    więcej o zabiegu
Terapia osoczem bogatopłytkowym polega zaś na rewitalizacji skóry dzięki jej autologicznej odbudowie komórkowej. Zabieg karboksyterapii  w połączeniu z terapią osoczem to zintensyfikowana terapia, która gwarantuje bezpieczeństwo, najwyższą skuteczność i naturalny efekt.


Przeciwskazania

Ze względu na fakt, iż osocze bogatopłytkowe jest materiałem autologicznym (naszą własną tkanką) przeciwwskazań do zabiegu jest niewiele.  Należą do nich jednak :

  •  okres ciąży i laktacji,
  • choroba nowotworowa,
  • ostre zakażenie wirusowe,
  • zakażenie wirusem HIV,
  • przewlekłe choroby wątroby,
  • choroby immunologiczne,
  • stosowanie leków immunosupresyjnych,
  • zaburzenia krzepnięcia oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Należy  poinformować lekarza wykonującego zabieg o ewentualnym stosowaniu leków rozrzedzających krew czy sterydowych.

CENNIK ZABIEGÓW

 

                                                                     

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.