Jeśli chcesz przywrócić swojej skórze piękny, naturalny i zdrowy wygląd, najlepiej zdać się na sprawdzoną i skuteczną metodę peelingu kwasami.
Peeling (ang. złuszczanie) jest to zniszczenie zmian chorobowych lub defektów kosmetycznych, znajdujących się nie tylko w naskórku, ale także w skórze właściwej.
Ogólnymi wskazaniami do peelingów są: trądzik, blizny potrądzikowe, nieregularne przebarwienia oraz fotostarzenie skóry. Odpowiedni rodzaj zabiegu jest dobierany indywidualnie po ocenie aktualnego stanu skóry i uwzględnieniu potrzeb Klienta.
Na zabiegi kwasami możesz zdecydować się bez względu na typ Twojej cery. Zabieg zostanie indywidualnie do niej dopasowany, tak aby sprostać jej wymaganiom, zaspokoić potrzeby i pokonać problemy z którymi się zmaga.
Najlepszym okresem na zabiegi eksfoliacji kwasami :pirogronowym, glikolowym i TCA jest jesień lub wczesna wiosna, ponieważ:
• nie wolno się opalać! (ani na słońcu, ani w solarium) przez minimum 4 tygodnie po zabiegu,
• należy unikać kąpieli w chlorowanej wodzie (otwarte baseny) do 48 godzin po zabiegu,
Latem lub podczas dużego nasłonecznienia możemy stosować z powodzeniem zabiegi kwasami: fitowym i migdałowym.
Ponadto, aby uzyskać pożądane efekty kuracji, po zabiegu należy przestrzegać poniższych zaleceń:
• pod żadnym pozorem nie wolno zdrapywać złuszczającego się naskórka,
• zaleca się picie 8-12 szklanek wody mineralnej dziennie, która uelastycznia dodatkowo skórę,
• pierwszy makijaż po zabiegu nałożyć można nie wcześniej niż po 24 godzinach,
• po zabiegu eksfoliacji wskazane jest stosowanie odpowiednio dobranej pielęgnacji domowej oraz wykonanie w gabinecie kosmetycznym odpowiednio dobranych zabiegów pielęgnacyjnych.
Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą, zabieg kwasami pozwala na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych: dokładnie oczyści cerę, zlikwiduje nadmiar sebum, wygładzi zmarszczki i zlikwiduje przebarwienia. Dodatkowo skóra zostanie nawilżona, ujędrniona, zrewitalizowana lub poprzez pobudzenie kolagenu nastąpi jej lifting.
NASZA OFERTA ZABIEGÓW KWASAMI
Peeling kwasem pirogronowym
Kwas pirogronowy 30 % jest silnie złuszczającym kwasem wpływającym na znaczną poprawę stanu skóry. Posiada właściwości: przeciwbakteryjne, złuszczające, regenerujące, nawilżające i rozjaśniające. Wyrównuje koloryt skóry, rozświetla, ujędrnia, spłyca drobne zmarszczki oraz zwęża rozszerzone pory. Na poziomie skóry właściwej stymuluje także produkcję kolagenu, elastyny oraz glikoprotein, przez co wyraznie odmładza skórę.
Zabieg kwasem pirogronowym znacznie zmniejsza tłustość skóry łojotokowej i trądzikowej, ponieważ reguluje wydzielanie sebum. Wykorzystywany jest często w kuracjach przeciwtrądzikowych - działa antybakteryjnie, wpływa na regulację pracy gruczołów łojowych zmniejszając wydzielanie sebum. W trądziku aktywnym powoduje zmniejszenie stanu zapalnego, znacznie obniżając pH skóry pomaga w leczeniu zmian trądzikowych oraz skóry silnie zanieczyszczonej.
Naturalne jego źródła to: jabłka, ocet, sfermentowane owoce.
Wskazania do zabiegu:
- trądzik pospolity w fazie aktywnej (ropny)
- łojotokowe zapalenie skóry
- skóra silnie zanieczyszczona (trądzik zaskórnikowy)
- rogowacenie przymieszkowe
- przebarwienia potrądzikowe i pozapalne
- blizny potrądzikowe
- zaburzenia pigmentacji, melasma
- rogowacenie słoneczne lekkiego stopnia
- fotostarzenie
- skóra starzejąca się,wiotka, wymagająca głębokiej regeneracji i odnowy
Po zabiegu:
Skóra po zabiegu delikatnie się złuszcza i skóra będzie wymagała nawilżenia.
Zabieg może powodować krótkotrwałe zaczerwienienie i zazwyczaj ledwo zauważalne. Niekiedy pojawia się obrzęk szczególnie w miejscach delikatnych i przejściowa hiperpigmentacja pozapalna- dlatego nie wolno się opalać i unikać solariów, a najlepiej stosować kremy z wysokim filtrem. Nie korzystamy z basenu, sauny przez okres 2 tyg., unikamy epilacji, dermabrazji, innych form podrażnienia skóry w miejscu po peelingu.
Przeciwwskazania:
- opryszczka,
- atopowe zapalenie skóry,
- łuszczyca,
- zabiegi chirurgiczne do 2 miesięcy
Złuszczanie 30% kwasem pirogronowym można także z powodzeniem połączyć z nałożeniem indywidualnie dobranej maski algowej, przywracającej równowagę skórze.
W zależności od efektów jakie chcemy uzyskać oraz kondycji skóry zaleca się przeprowadzenie serii 4-6 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie.
Peeling kwasem migdałowym 40 %
Peeling kwasem migdałowym łagodnie złuszcza skórę, odmładza, rozjaśnia, regeneruje i nie powoduje podrażnień. Jest znakomity dla cer z problemami: wrażliwej, naczynkowej, mieszanej, trądzikowej, cery z przebarwieniami oraz do cery dojrzałej. Może być wykonywany przez cały rok, bez względu na słońce.
Kwas migdałowy, podobnie jak inne alfa-hydroksykwasy, stosuje się na skórę, by wyrównać jej koloryt oraz pobudzić regenerację. Zabieg złuszczania skóry kwasem migdałowym sprawia, że cera jest jaśniejsza, bardziej napięta, gładsza i lepiej nawilżona oraz ma zwężone pory. W przypadku cery trądzikowej zmniejsza się łojotok. Działa bardzo łagodnie- ale skutecznie, nie powoduje zaczerwienienia ani podrażnień. Po zabiegach kwasem migdałowym poprawia się stan skóry wrażliwej, która przestaje reagować tak burzliwie na czynniki zewnętrzne. Przy cerze trądzikowej zmniejsza się łojotok i zasuszają zmiany. Skóra dojrzała robi się jaśniejsza, bardziej napięta i lepiej nawilżona. Peeling kwasem migdałowym jest skuteczny także przy likwidowaniu płytkich przebarwień, np. po zmianach trądzikowych lub opalaniu (pod warunkiem, że nie są to przebarwienia hormonalne).
Peeling kwasem migdałowym jest zabiegiem, który może być wykonywany przez cały rok, również w okresie letnim, bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebarwień u osób z wysokim fototypem!
Może być stosowany bez ograniczeń u osób opalających się na słońcu i w solarium, a także u osób nie tolerujących innych zabiegów na bazie kwasów. Posiada silne właściwości bio-ochronne o szerokim spektrum, zapobiegając fotostarzeniu się skóry. Powoduje, że skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promieniowanie UV.
Wskazania do zabiegów z kwasem migdałowym
- fotostarzenie się skóry
- rewitalizacja skóry
- zapalenie mieszków włosowych
- trądzik pospolity
- trądzik różowaty
- łojotok skóry
- zaburzenia barwnikowe
Efekty zabiegu kwasem migdałowym:
- spłycenie zmarszczek i wygładzenie blizn,
- działanie antybakteryjne – skutecznie pomaga w walce z trądzikiem i łojotokiem,
- spłycenie ujść gruczołów łojowych,
- zmniejszenie ilości zaskórników,
- rozjaśnienie i usuwanie przebarwień,
- przywrócenie blasku i elastyczności skórze.
Jak przebiega kuracja kwasem migdałowym?
Kwas migdałowy działa w warstwie rogowej skóry. Rozluźnia połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym. W efekcie tego działania następuje złuszczenie powierzchownej warstwy zrogowaciałych komórek. Odkryte za pomocą kwasu migdałowego młode komórki lepiej chłoną aplikowane kosmetyki.
Już po pierwszym złuszczaniu skóry kwasem migdałowym widać efekt, ale najlepiej zrobić serię sześciu zabiegów w odstępie tygodnia. Taka kuracja sprawi, że rezultat czyli rozjaśnienie i odnowa skóry, obkurczenie rozszerzonych porów i zmniejszenie łojotoku, wyrównanie kolorytu oraz nawilżenie skóry utrzyma się przez dłuższy czas.
By przyspieszyć efekt działania kwasu, możemy wykonać zabieg w połączeniu z mikrodermabrazją diamentową lub z peelingiem kawitacyjnym- co zwiększy w znacznym stopniu możliwość penetracji kwasu w głąb skóry, gdyż zostają usunięte martwe komórki.
Peeling kwasem glikolowym 40-60%
W zabiegu tym wykorzystywany jest kwas glikolowy w wysokim stężeniu: od 40 do 60%. W zależności od stężenia powoduje nie tylko złuszczenie naskórka, ale także wyrazne nawilżenie skóry.
Zabieg przeznaczony jest dla osób pragnących wygładzić skórę, spłycić zmarszczki oraz pozbyć się blizn po wypryskach, przebarwień, a także dla skór pozbawionych witalności, poszarzałych, z widocznymi oznakami starzenia.
Zalecany jest głównie w celu zregenerowania skóry – poprawienia jej nawilżenia, odżywienia i napięcia. Zadaniem tego peelingu jest stymulacja syntezy kolagenu i elastyny, rozjaśnienie i poprawienie elastyczności skóry. W trakcie serii zabiegów następuje stopniowa likwidacja przebarwień, przebudowa i regeneracja skóry.
Jak widać nie jest to kwas dedykowany stricte pod problemy trądzikowe.
Po zabiegu, przez kilka dni, występuje drobnopłatowe złuszczanie. Skóra po peelingu kwasem glikolowym jest w odczuwalny sposób ujędrniona i odświeżona.
Zabieg kwasem glikolowym należy wykonywać wyłącznie jesienią lub wiosną. Zabiegu nie wykonuje się także jeśli temperatura zewnętrzna wynosi poniżej -5 stopni Celsjusza. Po zabiegu należy smarować skórę kremem z wysokim filtrem SPF.
Wskazania:
- starzenie się skóry, zmarszczki
- utrata blasku i elastyczności skóry
- przebarwienia
- łojotok
- trądzik młodzieńczy
- zaskórniki
- płytkie blizny, np. potrądzikowe
- rozszerzone pory
Przy wykonaniu pełnej serii zabiegów kwasem glikolowym skóra staje się wyraźnie młodsza, jaśniejsza, o jednolitym kolorycie,bardziej gęsta oraz ujędrniona. Kwas glikolowy eliminuje zaskórniki, penetruje w głąb mieszków włosowych,gdzie rozkłada międzykomórkowe substancje cementujące, usuwa i zapobiega powstawaniu mas rogowych tworzących zaskórniki, hamując w ten sposób rozwój trądziku. Działanie anty- aging kwasy glikolowego polega na stymulowaniu fibroblastów, zwiększeniu syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG).
Przeciwwskazania do peelingów:
- alergie skórne,
- łuszczyca,
- atopowe zapalenie skóry,
- opryszczka,
- terapia pochodnymi witaminy A,
- na tydzień przed peelingiem nie należy stosować: depilacji, elektrolizy,
- dermabrazji, retinoidów, preparatów drażniących skórę twarzy,
- mężczyźni nie powinni golić się na godzinę przed peelingiem
NASZA OFERTA PEELINGÓW MECHANICZNYCH
Peeling kawitacyjny- bezinwazyjne oczyszczanie ultradzwiękami
Peeling kawitacyjny jest bardzo popularnym, bezinwazyjnym i przyjemnym zabiegiem oczyszczającym na twarz i ciało.
Najczęściej łączony jest z innymi zabiegami: ampułką, maską kremową, algami lub sonoforezą, gdyż po zabiegu peelingu wskazane jest wtłoczenie ultradźwiękami składników aktywnych, wybranych odpowiednio do problemu skóry, w jej głąb.
Skóra natychmiast po zabiegu jest wyraźnie odmłodzona i odświeżona, nabiera blasku i jest widocznie gładsza, napięta,bez podrażnień.
Peeling kawitacyjny to sposób głębokiego oczyszczania skóry z zastosowaniem ultradzwięków, który jest absolutnie nieinwazyjny i może być stosowany nawet na najbardziej wrażliwej skórze. Podczas zabiegu na skórę nakłada się specjalne serum, a następnie przykłada łopatkę produkującą wibracje które docierają głęboko w pory i mieszki włosowe oczyszczając je z nadmiaru sebum, obumarłych komórek, wydzielin i tłuszczów. Peeling kawitacyjny leczy i hamuje trądzik, daje efekt sterylizujący. Spłyca blizny i rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe, usuwa martwy naskórek, zaskórniki, wągry, zamyka rozszerzone pory, stymuluje komórki do odbudowy.W rezultacie peeling kawitacyjny natychmiastowo oczyszcza, wygładza oraz dokładne przygotowuje skórę na lepszą penetrację składników aktywnych zawartych w ampułkach. Na zakończenie zabiegu stosowana jest indywidualnie dobrana maska algowa.
Zastępuje on wykonanie tradycyjnego peelingu kosmetycznego bez efektów ubocznych w postaci zaczerwienienia, czy pojawiających się po czyszczeniu tradycyjnym strupków.
Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, zakończony szpatułką, którą przesuwa się po zwilżanej wodą lub tonikiem twarzy.
Przeznaczony do bardzo wrażliwej, delikatnej, cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, trudno gojącej się, a także jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry skłonnej do wyprysków, trądzikowej i przetłuszczającej się.
Peeling kawitacyjny można wykonywać o każdej porze roku. Częstotliwość wykonywania zabiegu ustalamy w zależności od problemów skóry,można wykonywać taki peeling nawet jeden raz w tygodniu.
Zalecenia do wykonania peelingu kawitacyjnego:
- cera wrażliwa i naczynkowa
- drobne i płytkie zmarszczki
- przebarwienia
- trądzik i zanieczyszczenia skórne
- szara skóra, zrogowaciały naskórek
- przygotowanie i oczyszczenie skóry przed innymi zabiegami kosmetycznymi
Efekty peelingu kawitacyjnego:
- dokładnie usuwa nadmiar sebum z porów i mieszków włosowych
- usuwa zrogowaciały naskórek i płytkie zaskórniki
- pobudza aktywność komórkową oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry
- zapewnia wygładzenie i regenerację skóry, poprawia mikrokrążenie
- zapewnia sterylizację skóry: zwalcza bakterie, które są główną przyczyną powstawania wyprysków
- usuwa substancje toksyczne, pozostałości po kosmetykach
- spłyca blizny
- rozjaśnia przebarwienia
- doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek
- stymuluje komórki do naturalnej odnowy
- ujędrnia skórę (poprzez mikromasaż stymulujący fibroblasty do odnowy włókien kolagenowych i elastycznych odpowiedzialnych za jędrność i spłycenie zmarszczek)
- poprawia koloryt cery,poprawia cyrkulację krwi
- wzmacnia i uszczelnia naczynia włosowate
- działa kojąco i regenerująco na skórę
- przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu peelingu kawitacyjnego:
- nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu,
- ciąża,
- rozrusznik serca lub inne metalowe elementy wewnątrz organizmu,
- osteoporoza,
- gorączka i ogólne złe samopoczucie.
Czas trwania zabiegu:
Peeling kawitacyjny twarzy - ok. 30 minut (dodatkowo należy doliczyć czas jeżeli dodajemy do zabiegu maskę kremową, algi,
ampułkę lub łączymy go z innym zabiegiem).
Peeling kawitacyjny innych części ciała - proporcjonalnie do powierzchni na której wykonujemy zabieg.
Mikrodermabrazja diamentowa
Popularnym zabiegiem skutecznie regenerująco–odmładzającym jest mikrodermabrazja. Jest to nowoczesna kosmetyczna metoda mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu. Zabieg wykonywany jest pod stałą kontrolą wizualną. Jest całkowicie bezbolesny i daje natychmiastowy efekt odmłodzenia skóry.
Dzięki stopniowemu usuwaniu powierzchniowych warstw naskórka dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny oraz intensywnego tworzenia się nowych komórek. Wędrują one do góry zastępując komórki uszkodzone. Skóra staje się gładsza, jaśniejsza i bardziej elastyczna. Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i rozstępy, redukuje lub całkowicie eliminuje drobne zmarszczki np. wokół oczu, ust i szyi, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia. Słowem odmładza i ujędrnia skórę stymulując w niej proces mikrokrążenia.
Mikrodermabrazja także bardzo dobrze przygotowuje skórę do kosmetycznych zabiegów pielęgnacyjnych.
Niewątpliwą zaletą zabiegu jest to, że jest on bezbolesny, prosty, trwa krótko i po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z życia codziennego. Wygląda od razu doskonale, gdyż użyte po zabiegu maski i ampułki wchłaniają się prawie w 100 proc. napinając i nawilżając skórę. Mikrodermabrazja jest również alternatywą dla osób nie tolerujących peelingu chemicznego.
Wskazania do stosowania mikrodermabrazji:
- trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy)
- blizny potrądzikowe
- łojotok
- suchość skóry
- zaskórniki, prosaki
- rogowacenie przymieszkowe
- rozszerzone pory
- przebarwienia
- uszkodzenia posłoneczne skóry
- szorstki, zrogowaciały naskórek
- blizny zanikowe i przerostowe,rozstępy
- odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek - wokół oczu, ust i szyi
- wiotkość skóry
Działanie zabiegu:
- niwelowanie blizn
- rozjaśnienie przebarwień
- wygładzenie skóry
- regeneracja i odmłodzenie -wypłycenie zmarszczek
PEELING TCA - zabieg z zastosowaniem 20% kwasu trojchlorooctowego
Peeling TCA powoduje proces silnego złuszczania naskórka. Podczas kuracji usunięta zostaje warstwa martwych komórek, a odsłonięte zostają świeże, zdrowe komórki naskórka. Usunięcie warstwy powierzchniowej inicjuje odpowiednią odbudowę i przebudowę głębiej położonych komórek. Jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Reguluje skórę i ściąga pory nastolatkom, pomaga zachować gładką i promienną cerę dwudziestolatkom, po trzydziestce poprawia odcień i ujednolica kolor skóry oraz pozwala na ekspresową odnowę skóry dojrzałej. Szczególnie polecany jest wówczas, gdy skóra jest bardzo zaniedbana i wymaga natychmiastowej rewitalizacji.
W trakcie zabiegu pojawia się pieczenie, szczypanie, zaczerwienienie skory. Około 2-3 dni po zabiegu dochodzi do ściągnięcia i złuszczenia naskórka.
Efekty po zabiegu:
- poprawa elastyczności skóry
- zmniejszenie ilości i głębokości zmarszczek
- ujednolicenie cery
- zmniejszenie nierówności skóry
- zamknięcie porów
- spłycenie blizn potrądzikowych
Wskazania do zabiegu:
- pierwsze objawy starzenia się skóry (piegi, plamy, drobne zmarszczki)
- blizny
- zmiany barwnikowe (przebarwienia po trądziku i nadmiernej ekspozycji słonecznej)
- nadmierny łojotok skóry pleców, dekoltu, twarzy
- łagodny i umiarkowany trądzik młodzieńczy
- zmarszczki
Peeling TCA – przebieg zabiegu
Przed wykonaniem zabiegu skóra jest starannie oczyszczona. Za pomocą szpatułki rozprowadza się stężony 25% TCA. Podczas zabiegu odczuwalne jest niestety nieprzyjemne pieczenie i palenie. Doznania te można minimalizować stosując zimne okłady lub chłodząc skórę wachlarzem. Podczas procedury skóra zaczyna rozjaśniać się, aż do całkowitego zbielenia naskórka. Jest to normalna reakcja, a nieprzyjemne uczucie pieczenia szybko mija. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zarumieniona zaś w niektórych miejscach mogą być widoczne białe plamki. Jednak po kilku minutach skóra robi się gładka i nie widać zabieleń.
Peeling TCA – rekonwalescencja
Peeling TCA działa jeszcze przez 2-3 dni i wtedy skóra złuszcza się.Właściwe złuszczenie następuje po około 2-3 dniach i trwa kolejne 3-4 dni . W tym okresie zalecane jest, aby pozostać w domu. Skóra poddana zabiegowi zmienia kolor na brązowy i powstaje na niej skorupka. W kolejnym etapie dochodzi do złuszczenia skóry. Podczas tego procesu nie dochodzi do powstawania ran, krwawienia, i wszystko przebiega bezboleśnie. Należy tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż stary naskórek zejdzie samoistnie. Zabronione jest zdrapywanie płatów schodzącej skóry, w przeciwnym wypadku mogą powstać przebarwienia i blizny.
Peeling kwasem trójchlorooctowym można stosować prawie na każdej części ciała.
Najczęściej jest on wykonywany na:
- twarzy,
- dłoniach
- dekolcie
- ramionach
- plecach
Peeling TCA – powtarzanie zabiegu
Peeling TCA przynosi korzyści nawet po jednorazowym zastosowaniu. Jeśli skóra danej osoby tego wymaga, można powtarzać zabieg w 4 tygodniowych odstępach.
Przeciwwskazania do zabiegu TCA:
- świeża opalenizna, ekspozycja skóry na promieniowanie UV,
- alergie skórne,
- aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze),
- skłonność do powstawania bliznowców,
- liczne znamiona melanocytowe,
- liczne teleangiektazje,
- skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia),
- ciężkie postacie trądzika (liczne krosty, torbiele ropne)-wymagające wcześniejszej terapii farmakologicznej,
- stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do kilku m-cy),
- doustna terapia pochodnymi wit. A- wymagana co najmniej półroczna przerwa,
- stan po krioterapii (do 6 miesięcy),
- ciąża, karmienie piersią,
- choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce),
Zabiegi kwasami, peeling Warszawa jesienna PROMOCJA!