|
ZAMYKANIE ROZSZERZONYCH NACZYNEK KRWIONOŚNYCH I RUMIENIA IPL + RF
Z problemem rozszerzonych naczynek boryka się około 60% populacji. Kruche naczynia krwionośne nie wytrzymują ciśnienia krwi, rozszerzają się i stają się bardzo widoczne. Wyglądem przypominają siateczkę czerwonych nitek, popularnie nazywanych "pajączkami". Zmiany najczęściej pojawiają się na twarzy, szyi, dekolcie i nogach.
Zamykanie rozszerzonych naczynek rumienia E-light- IPL + RF Usuwanie naczynek lub rumienia polega na wyeliminowaniu widocznych na twarzy zmian. Zabieg powinien być wykonywany w chwili,kiedy stan skóry jest stabilny. Cały proces składa z dwóch etapów. - Najpierw zamykamy naczynia płytko położone, a następnie po upływie około 3 tygodni zamykamy naczynia umiejscowione w głębszych warstwach skóry. Należy jednak pamiętać, że zabieg usuwa rozszerzone naczynka, a nie przyczynę problemu. Z czasem zmiany mogą powrócić, a wtedy niezbędne jest powtórzenie całego procesu.
Zabieg zamykania naczynek metodą IPL + RF polega na pochłanianiu przez hemoglobinę (barwnik krwi) energii świetlnej emitowanej przez głowicę IPL. Podczas zabiegu pod wpływem energii cieplnej dochodzi do koagulacji ścian naczyń krwionośnych i samoistnego ich usunięcia z organizmu. Działanie światła IPL wpływa również na stymulację produkcji kolagenu i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych nieobjętych zabiegiem, zapobiegając ich pękaniu. Zabieg jest szczególnie polecany do redukcji rumienia i pajączków, teleangiektazji, naczyniaków gwiaździstych i innych zmian naczyniowych. Sprawdzi się również w terapii trądziku różowatego we wczesnym stadium, wpływając również na redukcję stanów zapalnych. Dla wykonywania zabiegu zamykania naczynek laserem najlepszym okresem jest jesień, zima i wiosna.
Terapia IPL + RF jest skuteczna, rozszerzone naczynka ulegają znacznej redukcji. Należy ją powtarzać w regularnych odstępach czasu. Aby zamknąć naczynia krwionośne potrzeba od 1 do 5 zabiegów wykonywanych w przeciągu kilku miesięcy- zależy to od ilości, średnicy, koloru oraz głębokości ich położenia. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie. Już po pierwszym zabiegu można spodziewać się widocznych efektów. Pełne wchłonięcie zmian po zamykaniu naczynek na nogach może trwać do 6 m-cy.
Pierwszy zabieg poprzedzony jest oceną stanu skóry i jej unaczynienia przez doświadczonego kosmetologa. Przeprowadza on wywiad, ocenia stan i typ skóry – od tych czynników uzależnione jest prawidłowy dobór parametrów lasera. Zabieg może być niestety bolesny, ale skóra najczęściej zostaje nieuszkodzona. W zależności od wielkości leczonego obszaru mogą wystąpić reakcje pozabiegowe: rumień, obrzęki zasinienie, które bezpowrotnie znikają w ciągu od kilku minut do kilku dni. Jeśli naczynko było duże lub zabiegowi został poddany duży obszar, po zabiegu może pojawić się zaczerwienie, siniak, obrzęk lub rumień, będący naturalną reakcją skóry powinien zniknąć samoistnie po 1-2 dniach. Można w tym czasie schładzać zaczerwienione powierzchnie. W razie utrzymywania się go przez dłuższy czas wskazana jest konsultacja dermatologa. Sporadycznie mogą wystąpić oparzenia. Należy zastosować się w takim przypadku do zaleceń lekarza. Jeżeli przy zamykaniu naczynek powstaną strupki, nie należy ich usuwać, tylko pozwolić im samoczynnie odpaść, aby uniknąć powstania blizn.Objawy ustępują maksymalnie w przeciągu 10-14 dni przy skórach bardzo wrażliwych.
Kurację należy powtarzać w regularnych odstępach czasu.
Postępowanie przed zabiegiem:
- jeśli opalasz się na czerwono, jesteś uczulony(a) na słońce, powiedz o tym przed zabiegiem, pozwoli to na zrobienie testu najpierw na małej powierzchni skóry,
- przy mocno opalonej skórze należy zaczekać 4-6 tygodni od ostatniego opalania,
- 4 tygodnie przed zabiegiem przestać stosować krem z retinolem, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C,
- 2-3 tygodnie przed zabiegiem przestać używać ziół: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp,
- 14 dni przed zabiegiem nie stosować samoopalacza,
- 7 dni wcześniej nie stosować kremów depilujących,
- 1-2 dni przed zabiegiem nie smarować skóry lekami i nie drażnić innymi środkami,
- po peelingu chemicznym lub ostrzykiwaniu skóry zaczekać przynajmniej 2 tygodnie z zabiegiem,
- nie spożywać alkoholu 24 h przed zabiegiem.
Postępowanie po zabiegu:
- przez 1-3 dni unikać moczenia obszaru zabiegu zwłaszcza w ciepłej wodzie,
- nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu,
- nie wycierać miejsc po zabiegu ręcznikiem, nie drażnić skóry w okolicy zabiegu,
- unikać czynników rozszerzających naczynka (sauna, duży wysiłek itp.)
- unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego, a także solarium
- używać kremy z filtrem minimum 30 SPF w okresie zalecanym. Jest to szczególnie istotne przy zabiegach wykonywanych na dużych powierzchniach. Nie zastosowanie się do tej zasady grozi powstaniem przebarwień.
STAŁY SYSTEM RABATOWY NA ZABIEGI KUPOWANE W PAKIECIE:
5 zabiegów - rabat - 5 %
10 zabiegów - rabat - 10 %
pierwszy zabieg testowy - 10 %
|
|
ZAMYKANIE ROZSZERZONYCH NACZYNEK KRWIONOŚNYCH / RUMIENIA - E-LIGHT ( IPL+RF)
|
cena za 1 zabieg
|
|
|
Cała twarz |
170 zł |
Czoło/ policzki
|
120 zł |
Przeciwwskazania:
- ciąża (cały okres), karmienie piersią (pierwsze 3 miesiące)
- świeża opalenizna – m.in. słońce, solarium, samoopalacz (min. 4-8 tygodni)
- stosowanie kremu z: Retinolem (miesiąc przed zabiegiem), wit. C, A, E lub z kwasami owocowymi (należy nie stosować na tydzień przed zabiegiem)
- przyjmowanie: wit. A lub E, beta karotenu (należy nie stosować na tydzień przed zabiegiem)
- leki rozrzedzające krew, np.: aspiryna, Fervex, Gripex itp. (należy nie zażywać do 48h przed zabiegiem), heparyna (2 tygodnie przed zabiegiem)
- antybiotyki oraz leki rozrzedzające krew (nie stosować do 14 dni przed zabiegiem)
- antybiotyki dermatologiczne: tetracyklina lub Roaccutane (leki na trądzik) – przerwa miedzy ostatnią dawką a zabiegiem powinna wynieść ok. 6 miesięcy
- picie ziół światłouczulających:(dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp) oraz soków z beta karotenem (należy nie stosować do 7dni przed zabiegiem)
- antydepresanty i leki przeciwzapalne,
- obecność zmian barwnikowych, przerośnięte pieprzyki
- bielactwo, łuszczyca, skłonności do bliznowacenia, liszaj płaski
- cukrzyca – głównie przy zaburzeniach odczucia bólu
- choroby nowotworowe
- epilepsja (padaczka)
- nadciśnienie nieleczone lub nieunormowane
- hormony – antykoncepcja – brak przebarwień – można wykonać zabieg,
- HTZ ( hormonalna terapia zastępcza) – z racji dawek zawierających wyższe stężenie hormonów jest p-wskazaniem
- operacje, zabiegi chirurgiczne (dotyczy 3 ostatnich miesięcy)-konsultacja z osobą wykonującą zabieg
- stan infekcji (gorączka)
- zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze w miejscu zabiegu (np. aktywna opryszczka)
- ekstrakcja zęba (dotyczy 4 ostatnich tygodni)
- uczulenie na słońce – należy wykonać próbę laserową
- zabiegi złuszczające, np. peeling ziarnisty lub enzymatyczny (nie należy stosować do 7 dni przed zabiegiem), kwasy, mikrodermabrazja (należy nie stosować do 14 dni przed zabiegiem)
- wykonany mocny peeling mechaniczny lub chemiczny w obszarze do naświetlania -3 tyg. przed zabiegiem
- preparat Botox, kwas hialuronowy lub preparat o podobnym działaniu (w ciągu ostatnich 3 miesięcy) – spowoduje osłabienie działania wprowadzonych substancji
- alkohol (nie zażywać do 24 h przed zabiegiem)
- wkładki silikonowe (zabieg w okolicach piersi)
- wkładka domaciczna ( zabieg w okolicy brzucha)
- metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi (śruby w kościach, druty, tytanowe żebra, implanty w zębach, aparat ortodontyczny)
- rozrusznik serca, sztuczne serca, bajpasy, złote nici ( dopiero po 2 latach), aparat słuchowy, implanty w uszach
- mechaniczna depilacja
- fotodermatozy, np.: porfiria, toczeń rumieniowaty
|